0(0)

Anatomia, Piramida, Domykanie Strun, Odgłosy

  • Kategorie dodatkowe
  • Czas trwania 58m 24s
  • Suma zarejestrowanych 4
  • Ostatnia aktualizacja 18 czerwca 2021

Opis

Jeśli jesteś początkującym wokalistą lub osobą chcącą podszlifować swoją technikę wokalną i chcesz dowiedzieć się jak kontrolować swój głos, nie mieć dźwięków przejściowych, jak wzmocnić swój głos i  uszlachetnić jego barwę, a także oddychać tak, żeby móc śpiewać długie, piękne frazy MOCNYM, ZDROWYM GŁOSEM to koniecznie posłuchaj tych lekcji. Zapraszam serdecznie. Poprowadzę Cię najszybszą drogą do znalezienia PERFEKCJI, do bycia najwspanialszą wokalną wersją siebie a także pomogę Ci się zmotywować.

Tematy tego kursu

4 Lekcji 58m 24s

WESOŁA ANATOMIA – teoria i technika, ćwiczenie?

Dowiesz się, jak działa instrument głosowy i jak jest zbudowany. Wszystko na wesoło, żebyś dzięki wyobraźni mógł zajrzeć do środka siebie.

Podczas tej lekcji poruszymy tematy:
- co ma wspólnego balon z dobrym i zdrowym śpiewaniem?
- gdzie znajdują się struny głosowe?
- jakie zadanie ma PRZEPONA? - co to znaczy PODPIERAĆ?

Ciśnienie powietrza, stały strumień – jak je uzyskać?
Jak klamerka może pomóc w szukaniu właściwej pozycji głosu? Do zajęć przygotuj : KLAMERKĘ i pachnącą różę (możesz też po prostu użyć wyobraźni) oraz słoik z grubszą słomką (najlepiej 0,8mm ) oraz ¼ ilości wody.

Podczas lekcji zrobimy ćwiczenie pt.: opowiedz mi swoją historię. Woda – nawilżanie instrumentu, ważny aspekt higieny głosu.
wesoła anatomia – film instruktażowy15:31

ZASADA PIRAMIDY – teoria?

Zasada ta pomoże Ci zrozumieć jak ćwiczyć, żeby głos rósł w siłę, żeby był coraz bardziej dźwięczny, żeby CI służył przez długie lata w pełnym blasku swojego brzmienia.

CO OZNACZA U.S.D. i dlaczego jest to takie ważne na początku drogi emisyjnej?
Ta zasada pomoże Ci ustawić wszystkie ćwiczenia świata. Nauczysz się jak zrozumieć wszelkie istniejące techniki i jak do nich podejść. Podpowiem Ci jak się rozgrzać rano i jak chronić gardło przeciążone.

Poznasz 7 zasad jak najoptymalniej ćwiczyć, czyli nie przeszkadzać swojemu głosowi śpiewać. Daj głosowi płynąć, lecieć, brzmieć.

DOMYKANIE STRUN – teoria i technika, ćwiczenia?

Lekcja pierwsza o bardzo ważnej przemianie oddechu w dźwięk. Dlaczego czasem mogę śpiewać długie frazy, a innym razem nie. Jak najwłaściwiej wydobywać swój głos.

ABC techniki wokalnej. Podczas tej lekcji nauczysz się rozróżniać domknięte i niedomknięte struny głosowe a także nauczysz się je właściwie zwierać u siebie. Przygotuj sobie małą świeczkę do ćwiczeń i zapałki/zapalniczkę. Uważaj, żebyś się nie przypalił. Jeśli masz mniej niż 16 lat – rób ćwiczenie pod kontrolą opiekuna.

Poznasz również odpowiedzi na ważne pytania:
- czy czystość i intonacja ma znaczenie podczas ćwiczeń emisyjnych?
- co zrobić jak głos się „łamie”?
- jak znaleźć idealną pozycję głosu na wszystkich dźwiękach skali?
- jak dobrze trafić w dźwięk?
- jak śpiewać „doły”?
I zasada na dziś : Podchodź z miłością do własnego instrumentu!!!

ODGŁOSY, IMITACJA OTOCZENIA – ćwiczenie na rozciąganie skali?

Nauczysz się dostrzegać emisyjne odgłosy w naturze. Rezonans tych odgłosów pomoże Ci dobrze ustawić Twój głos i wydobyć mocny, zdrowy oraz piękny dźwięk.

Nauczysz się odgłosów emisyjnych, rytmicznych oraz melodycznych.
Podczas lekcji poznasz również ćwiczenie na mix oraz rozciąganie skali (PDF). Znasz moment, kiedy idąc w górę coś Ci przeskakuje w głosie? To ćwiczenie pokaże Ci, gdzie przeskakuje a następnie poprowadzi Cię najszybszą drogą do zniwelowania przeskoków.
399,00