Kolekcja (ABC Techniki Wokalnej)

Categories: główny
Wishlist Share
Share Course
Page Link
Share On Social Media

About Course

Jeśli czujesz się zagubiony w śpiewaniu, lub doszedłeś do swojej granicy i potrzebujesz motywacji, albo masz kilka nierozwiązanych problemów wokalno-technicznych  z przeszłości, jesteś początkującym wokalistą lub osobą chcącą podszlifować swoją technikę wokalną i chcesz dowiedzieć się jak kontrolować, wzmocnić oraz uszlachetnić swój głos, jak nie mieć dźwięków przejściowych, a także oddychać tak, żeby móc śpiewać długie, piękne frazy MOCNYM, ZDROWYM GŁOSEM to koniecznie posłuchaj tych lekcji. Poprowadzę Cię najszybszą drogą do znalezienia PERFEKCJI, do bycia najwspanialszą wokalną wersją siebie, do znalezienia swojego najpiękniej brzmiącego głosu.

W programie TTBZ mam tydzień na przygotowanie uczestników do odcinka. Dzięki 25 letniemu doświadczeniu jako trener, wiem jak ćwiczyć, żeby osiągać najlepsze EFEKTY w krótkim czasie.

Kolekcja

To 171 minut lekcji z trenerką gwiazd Agnieszką Hekiert

Dostęp do kolekcji jest DOŻYWOTNI. Zawiera on lekcje, pliki pdf, ćwiczenia, notatki z lekcji.

JEŚLI CZUJESZ, że
 • chcesz się pozbyć dźwięków przejściowych
 • masz problem z  tzw. MIKSEM
 • chcesz lepiej kontrolować swój głos
 • chcesz  rozwinąć skalę głosu
 • chcesz poćwiczyć doły lub góry
 • chcesz przyciemnić swój głos
 • chcesz bardziej kontrolować swój głos
 • chcesz lepiej rezonować
 • nie wiesz gdzie jest i jak działa przepona
 • chcesz wzmocnić swój głos
 • chcesz pozbyć się stresu scenicznego
 • chcesz poznać technikę trenerki gwiazd z programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo
 • chcesz nauczyć się bardzo profesjonalnych zagadnień poprzez luz i zabawę
 • szukasz motywacji do dalszego rozwoju i chcesz inwestować w siebie
 • chcesz polubić swój głos

TO TEN KURS JEST DLA CIEBIE
Kolekcja jest dla każdego, kto chce popracować nad ABC techniki wokalnej. Czyli i początkujący i zaawansowany i śpiewak i mówca znajdzie tu materiały dla siebie!!!

DLACZEGO TEN KURS JEST TAK DOBRY
Bo jest oparty na własnym doświadczeniu Agnieszki. Nie tylko jako trenerki gwiazd ale również wokalistki jazzowej współpracującej z jazzowymi gwiazdami takimi jak np. Bobby McFerrin.

CO ZAWIERA KOLEKCJA –  171’ filmów z lekcjami o technice wokalnej. Tematy:
 1. WESOŁA ANATOMIA – teoria i technika, ćwiczenie (pdf. Budowa instrumentu na wesoło, pdf Balon-słomka- szklanka)
 2. ZASADA PIRAMIDY – teoria (pdf USD, pdf Piramida, pdf Jak ćwiczyć)
 3. DOMYKANIE STRUN GŁOSOWYCH teoria i technika , ćwiczenia
 4. ODGŁOSY, IMITACJA OTOCZENIA – (pdf ćwiczenie na poszerzenie skali)
 5. REZONATORY – teoria i technika
 6. ROZGRZEWKA INSTRUMENTU – 7. minutowa gimnastyka i rozgrzewka instrumentu
 7. POZYCJONOWANIE GŁOSU – ćwiczenia na mix wersja 1. non legato, non glissando (pdf – pozycjonowanie głosu)
 8. POZYCJONOWANIE GŁOSU ćwiczenia na mix wersja 2. legato oraz glissando bez dźwięków przejściowych  (pdf – pozycjonowanie głosu)  
 9. PRZEPONA – teoria oraz ćwiczenia
 10. 6 SEKRETÓW IDEALNEJ EMISJI czyli zasady idealnej emisji – teoria oraz technika (pdf 6 sekretów)
 11. JAK ĆWICZYĆ UTWÓR – FRAGILE – (pdf tekst Fragile)
 12. DOŁY, PISKLIWE GŁOSY
 13. MOTYWACJA, ENERGIA, DOBRA CZĘSTOTLIWOŚĆ

CO POTRZEBUJESZ, ŻEBY ZACZĄĆ ĆWICZENIA
Po wejściu na stronę agnieszkahekiert.com w zakładce STREFA ROZWOJU znajdziesz wszystkie lekcje. Potrzebny Ci będzie dobry internet oraz programy do odtwarzania filmów video,  plików pdf, plików Word.

Course Content

WESOŁA ANATOMIA – teoria i technika, ćwiczenie
Dowiesz się, <strong>jak działa instrument głosowy i jak jest zbudowany</strong>. Wszystko na wesoło, żebyś dzięki wyobraźni mógł zajrzeć do środka siebie. <br><br> Podczas tej lekcji poruszymy tematy: <br> - co ma wspólnego balon z <strong>dobrym i zdrowym śpiewaniem?</strong> <br> - gdzie znajdują się <strong>struny głosowe?</strong> <br> - jakie zadanie ma <strong>PRZEPONA?</strong> - co to znaczy PODPIERAĆ? <br><br> Ciśnienie powietrza, stały strumień – jak je uzyskać? <br> Jak klamerka może pomóc w szukaniu <strong>właściwej pozycji głosu?</strong> Do zajęć przygotuj : KLAMERKĘ i pachnącą różę (możesz też po prostu użyć wyobraźni) oraz słoik z grubszą słomką (najlepiej 0,8mm ) oraz ¼ ilości wody. <br><br> Podczas lekcji zrobimy <strong>ćwiczenie</strong> pt.: opowiedz mi swoją historię. Woda – nawilżanie instrumentu, ważny aspekt higieny głosu.

 • wesoła anatomia – film instruktażowy
  15:31

ZASADA PIRAMIDY – teoria
Zasada ta pomoże Ci zrozumieć jak ćwiczyć, żeby <strong>głos rósł w siłę</strong>, żeby był coraz<strong> bardziej dźwięczny</strong>, żeby CI <strong>służył przez długie lata w pełnym blasku swojego brzmienia.</strong> <br><br> CO OZNACZA <strong>U.S.D.</strong> i dlaczego jest to takie ważne <strong>na początku drogi emisyjnej?</strong> <br> Ta zasada <strong>pomoże Ci ustawić wszystkie ćwiczenia świata.</strong> Nauczysz się jak zrozumieć <strong>wszelkie istniejące techniki</strong> i jak do nich podejść. Podpowiem Ci jak się <strong>rozgrzać rano i jak chronić gardło przeciążone</strong>. <br><br> Poznasz <strong>7 zasad jak najoptymalniej ćwiczyć</strong>, czyli nie przeszkadzać swojemu głosowi śpiewać. <strong>Daj głosowi płynąć, lecieć, brzmieć.</strong>

DOMYKANIE STRUN – teoria i technika, ćwiczenia
Lekcja pierwsza o bardzo ważnej przemianie <strong>oddechu w dźwięk.</strong> Dlaczego czasem mogę śpiewać długie frazy, a innym razem nie. Jak najwłaściwiej wydobywać swój głos. <br><br> <strong>ABC techniki wokalnej.</strong> Podczas tej lekcji nauczysz się rozróżniać <strong>domknięte i niedomknięte struny głosowe</strong> a także nauczysz się je <strong>właściwie zwierać u siebie</strong>. Przygotuj sobie małą świeczkę do ćwiczeń i zapałki/zapalniczkę. Uważaj, żebyś się nie przypalił. Jeśli masz mniej niż 16 lat – rób ćwiczenie pod kontrolą opiekuna. <br> <br> Poznasz również <strong>odpowiedzi na ważne pytania:</strong> <br> - czy <strong>czystość i intonacja</strong> ma znaczenie podczas ćwiczeń emisyjnych? <br> - co zrobić jak <strong>głos się „łamie”?</strong> <br> - jak znaleźć <strong>idealną pozycję głosu</strong> na wszystkich dźwiękach skali? <br> - jak dobrze <strong>trafić w dźwięk?</strong> <br> - jak śpiewać „doły”? <br> I zasada na dziś : <strong>Podchodź z miłością do własnego instrumentu!!!</strong>

ODGŁOSY, IMITACJA OTOCZENIA – ćwiczenie na rozciąganie skali
Nauczysz się <strong>dostrzegać emisyjne odgłosy w naturze.</strong> Rezonans tych odgłosów pomoże Ci dobrze ustawić Twój głos i wydobyć mocny, zdrowy oraz piękny dźwięk. <br><br> Nauczysz się <strong>odgłosów emisyjnych, rytmicznych oraz melodycznych.</strong> <br> Podczas lekcji poznasz również <strong>ćwiczenie na mix oraz rozciąganie skali</strong> (PDF). Znasz moment, kiedy idąc w górę coś Ci przeskakuje w głosie? To ćwiczenie pokaże Ci, gdzie przeskakuje a następnie poprowadzi Cię <strong>najszybszą drogą do zniwelowania przeskoków. </strong>

REZONATORY – teoria i technika
Ta lekcja <strong>pokaże Ci gdzie masz rezonatory</strong>, jak one działają oraz gdzie i jak wybrzmiewają najlepiej. <br> Jak włączyć i znaleźć rezonatory,</strong> żeby <strong>brzmieć zdrowo i najgłośniej</strong> i optymalnie użyć swojego instrumentu.

ROZGRZEWKA INSTRUMENTU – 7. minutowa gimnastyka i rozgrzewka instrumentu
Podczas tej lekcji pokażę Ci jak <strong>dobrze się rozgrzać</strong> przed występem na scenie, nagraniem w studio lub przed dubbingiem.

POZYCJONOWANIE GŁOSU – ćwiczenia na mix wersja 1. non legato, non glissando
Jeśli znajdziesz miejsce emisji, w którym odzywają się wszystkie dźwięki skali – to WYGRAŁEŚ. To ćwiczenie idealnie to pokazuje oraz <strong>poszerza skalę</strong>, pomaga <strong>pozbyć się dźwięków przejściowych</strong> i <strong>wzmacnia brzmienie Twojego głosu</strong>. Kontynuacją ćwiczenia są lekcje z kursu 4 <br><br> Ta lekcja to ABC <strong>sztuki wokalnej i techniki.</strong> Gdzie jest MIX? <br> Nauczysz się jak umiejscowić najlepiej <strong>swój głos</strong>, tak, żeby NIE MIEĆ DZWIĘKÓW PRZEJŚCIOWYCH!!! <br> A także jak rozgrzać się najszybciej na świecie, jeśli masz za chwilę nagranie utworu w studiu, dubbing, spektakl, <strong>koncert na scenie</strong>, radiową audycję, przemowę…

POZYCJONOWANIE GŁOSU – ćwiczenia na mix wersja 2. legato oraz glissando bez dźwięków przejściowych
ABC sztuki wokalnej i techniki. Ćwiczenia na MIX oraz dźwięki przejściowe – <strong>wersja druga, bardziej zaawansowana</strong>. <br> Dlaczego „H” może być niebezpieczne w śpiewaniu? Malowanie – pociągnięcie pędzelkiem a piękny śpiew! Powietrze, czy sam dźwięk? I co ma do tego włoska rodzina? <br> Skąd takie porównania i jak one działają? </strong>Odpowiedzi na te pytania uzyskasz podczas lekcji. </strong>

PRZEPONA (Diaphragm, Zwerchfell) – teoria oraz ćwiczenia
Podczas tej lekcji znajdziesz <strong>GDZIE jest przepona</strong>, nauczysz się <strong>JAK jej używać</strong> oraz <strong>DO CZEGO ona służy</strong>. Ćwiczenie „KIBOLA” pomoże Ci lepiej zaśpiewać długie frazy i kontrolować swój oddech. Nauczysz się jak śpiewać i tańczyć jednocześnie nie męcząc się. <br><br> Gdzie to jest? Co to jest? Po co to jest? <br> Nauczysz się jak i gdzie znaleźć swoją przeponę! Nauczysz się jak ją ćwiczyć ( „jedynki, dwójki, trójki, czwórki” czyli składowe taktu : półnuty, ćwierćnuty). Poznasz ćwiczenie „stadionowe” (postaraj się je wykonać w miarę LEGATO, czyli łączonym dźwiękiem)

6 SEKRETÓW IDEALNEJ EMISJI czyli zasady idealnej emisji – teoria oraz technika
Podczas tej lekcji zostanie omówione <strong>6 podstawowych i fundamentalnych przykazań dobrej emisji.</strong> <br><br> Jeśli je zapiszesz a następnie zastosujesz w każdym ćwiczeniu – <strong>nigdy już nie będziesz cierpiał z powodu chrypki,</strong> za dużego ciśnienia krtaniowego, czy braku wspaniałego rezonansu. Nauczysz się jak <strong>kontrolować dźwięczność</strong> i jak rozłożyć siły w śpiewaniu na cały dzień.

JAK ĆWICZYĆ UTWÓR – FRAGILE
Czy chciałbyś zaśpiewać każdy utwór <strong>lekkim dźwiękiem, piękną emisją, mocnym brzmieniem</strong> i najpiękniej na świecie, ze wspaniałymi wibratami i ozdobnikami? <br><br> Co zrobić, żeby móc <strong> świetnie zaśpiewać</strong> każdą piosenkę bez kłopotów emisyjnych i dźwięków przejściowych, na pełnym luzie, bez napięć, za to świetnie głośnym i pięknym głosem…? <br> Wszystkie odpowiedzi otrzymasz podczas lekcji, gdzie będziesz ćwiczyć na przykładzie <strong> FRAGILE – Stinga. </strong>

MOTYWACJA, ENERGIA, DOBRA CZĘSTOTLIWOŚĆ
Podczas tej lekcji nauczysz się, w jaki sposób najlepiej jest siebie motywować, co wpływa na <strong>redukcję stresu</strong> na scenie oraz co powoduje, że ludzie <strong>chcą Cię oglądać</strong>, słuchać i być blisko. <br><br> Czy dobra energia wpływa na głos, występy, postępy…? <br> Czy zmagasz się z problemem: <strong>CO O MNIE POWIEDZĄ?</strong> Jeśli tak – to ta lekcja jest dla CIEBIE. <br> Charyzma, energia, wyczyszczone pole oraz <strong>WŁĄCZONA WDZIĘCZNOŚĆ</strong> to są tematy tej lekcji.

DOŁY, PISKLIWE GŁOSY
Jak uzyskać <strong>moc wokalną</strong> mając piskliwy głos? Jak obniżyć swój naturalny głos? <br><br> Jeśli masz <strong>problem ze swoją barwą głosu</strong> i uważasz, ze jest zbyt wysoka i piskliwa – to ta lekcja jest dla Ciebie. Poznasz również <strong>ćwiczenie na niskie dźwięki. </strong>

Student Ratings & Reviews

No Review Yet
No Review Yet